Jak poprawić wygląd biura? Kilka pomysłów

Czy wygląd biura ma jakikolwiek znaczenie dla klientów czy osób w nim pracujących? Podobne pytanie można zadać, jeśli chodzi o wystrój mieszkania czy domu. Wnętrze, w którym spędzamy kilka godzin dziennie lub gdzie przychodzimy załatwić ważną dla nas sprawę, powinno być profesjonalne, przyjazne i praktyczne. Jakimi sposobami można osiągnąć zamierzony efekt?

Przyjazne wnętrze

 Większość z nas cierpi dziś na brak czasu. Zagonieni, wiecznie w biegu, z milionem spraw do załatwienia. Kiedy przychodzimy do biura czy urzędu oczekujemy szybkiej i sprawnej obsługi. Zazwyczaj nie mamy czasu na błądzenie po biurowych pokojach w poszukiwaniu osoby, która może zając się naszą sprawą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów warto pomyśleć o odpowiednim oznakowaniu biura. Tabliczka na drzwi z nazwą firmy (tutaj znajdziesz duży wybór https://www.pasazbiurowy.pl/tabliczki-na-drzwi-13212-k) i godzinami otwarcia to prosty i skuteczny sposób na profesjonalną obsługę klientów. Dodatkowo, taka tabliczka na drzwi umieszczona w poszczególnych działach znacznie usprawni naszym klientom dotarcie do odpowiedniej komórki w firmie. Tabliczka na drzwi może być bardzo prosta, ważne by zawierała najważniejsze informacje: nazwę firmy, logo, godziny otwarcia lub nazwę działu czy nazwisko pracownika. Niewielka rzecz, a tak wiele ułatwia w codziennym funkcjonowaniu biura.

Dostosuj wnętrze do charakteru firmy

 Większość z nas lubi wnętrza z tzw. klimatem. Powiedzmy, że wybieramy się do restauracji, wchodząc od razu chcemy czuć czego możemy się spodziewać po serwowanych daniach. Włoskie jedzenie, staropolskie specjały czy egzotyczne potrawy, ważne by wystrój lokalu nie tylko mówił o charakterze kuchni, ale także zachęcał. Puste ściany i stoliki zazwyczaj nie wywołują dobrych skojarzeń. Podobnie w przypadku prowadzenia biura firmy. Recepcja, gabinet prezesa, punkt obsługi klienta, każde pomieszczeń powinno oddawać ducha prowadzonej działalności. Logotypy na ścianie, kolorystyka wnętrza w kolorach firmowych oraz tabliczki na drzwi pozwalają przybliżyć klientom czym dana firma się zajmuje. Dodatkowo, wystrój nawiązujący do specyfiki działalności należy do jednego z istotnych elementów budowy marki. Logo na elewacji, na ścianie recepcji, czy tabliczka na drzwi pokazują klientowi nie tylko czym dana firma się zajmuje, ale otwarcie pokazują dumę właścicieli i pracowników z wartości firmy.

Czytaj także  Przechowywanie dokumentów w archiwum

Pozwól się zapamiętać

 Sprawdzonym, ale wciąż bardzo skutecznym sposobem jest posługiwanie się oraz wręczanie klientom firmowych gadżetów. Oferta w firmowej teczce, długopis z logo firmy, zapisywanie uwag klienta na firmowym notesie czy drukowanie umowy na papierze firmowym zawsze dobrze wpływa na wizerunek firmy. Oferta gadżetów jest ogromna, podobnie jak ciekawych pomysłów na aranżację wnętrza z wykorzystaniem logo i kolorystyki firmy. Tabliczka na drzwi również może być wykonana z wielu ciekawych materiałów. PCV z nadrukiem, grawerowany dibond, wycinana laserowo z pleksi czy nawet ze sklejki. Dobór materiałów w dużym stopniu zależy od rodzaju prowadzonej działalności.

Leave a Comment