Jak zarządzać pracownikami w firmie?

 

Dbanie o mienie firmy nie jest łatwym zadaniem, lecz na szczęście istnieją już skuteczne metody jego realizacji. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się połączyć ochronę sprzętu oraz poufnych danych ze zwiększeniem efektywności zarządzania pracownikami, wykorzystując w tym celu systemy kontroli dostępu.

Chroni mienie, zwiększa efektywność

Wyciek poufnych informacji może osłabić zaufanie klientów do firmy oraz zmniejszyć jej konkurencyjność na rynku, dlatego przedsiębiorstwa starają się ograniczać dostęp niepowołanych osób do kluczowych pomieszczeń w swoich siedzibach. Jest to możliwe dzięki założeniu systemu kontroli dostępu, który zapobiega przechodzeniu do najbardziej strategicznych miejsc pracowników pozbawionych odpowiednich uprawnień. Dzięki nowoczesnej formie zabezpieczeń każdy członek zespołu może się poruszać jedynie w obrębie przypisanej mu strefy. Otwarcie dostępu do pomieszczenia jest możliwe tylko po użyciu imiennego identyfikatora lub wpisaniu hasła, lecz w przypadku najbardziej newralgicznych miejsc istnieje możliwość połączenia obydwu typów zabezpieczeń. Oprócz ochrony danych i mienia pracodawca zyskuje także możliwość rejestracji czasu pracy oraz zapis trasy pokonywanej przez każdą osobę zatrudnioną w firmie. Pozwala to m.in. na monitorowanie długości przerw oraz godziny rozpoczęcia i opuszczenia miejsca pracy.

System kontroli dostępu i znacznie więcejJak usprawnić pracę w firmie

Niektórzy producenci umożliwiają współpracę swoich systemów z urządzeniami alarmowymi, które uaktywniają się w przypadku napadu lub pożaru. Dzięki temu zyskują one dodatkowe możliwości, które jeszcze skuteczniej chronią mienie firmy, a w razie potrzeby umożliwiają sprawną ewakuację personelu. W przypadku włamania współdziałające ze sobą systemy alarmują firmę ochroniarską i jednocześnie odcinają złodziejom dostęp do wyjścia, przetrzymując ich w budynku aż do momentu przybycia policji. Z kolei w razie zaistnienia pożaru, automatycznie otwierają przejścia do pomieszczeń, przez które pracownicy mogą szybciej opuścić płonący obiekt. Dynamiczny rozwój systemów kontroli dostępu sprawia, że już niebawem mogą się pojawić urządzenia wyposażone w nowe, jeszcze przydatniejsze funkcjonalności.

Czytaj także  Jednolity plik kontrolny zawładnął rzeczywistością polskich firm

Zabezpieczenie mienia i ochrona pracowników w razie pożaru to niewątpliwe atuty dostępnych na rynku systemów. Równie przydatne są jednak systemy kontroli dostępu rejestrujące czas pracy personelu. Nic więc dziwnego, że zarówno jeden, jak i drugi tym urządzeń coraz częściej pojawia się siedzibach polskich firm.

 

Leave a Comment