Sprawdzony kurier Poznań – analiza

W obrębie miasta Poznania oraz jego okolicach znaleźć można bardzo dużo firm kurierskich. Oferują one klientom niezwykle szeroki zakres usług miejskich, podmiejskich, ale również krajowych i zagranicznych. Jak to określają niektóre z reklam, przesyłki dostarczane są do każdego zakątka (fyrtla) w mieście. Zgodnie z informacjami podawanymi przez internetowe porównywarki, działający tutaj brokerzy współpracują z wiodącymi firmami kurierskimi.

Usługi miejskie

Kurierzy poznańscy oferują przewóz przesyłek listowych i paczek w obrębie całego miasta. Ceny usług uzależnione są przede wszystkim od czasu dostarczenia przesyłki (od momentu nadania, do odbioru). Tutaj wyróżniamy usługi: super ekspres – przesyłka zostaje doręczona bezpośrednio po nadaniu (nawet w 15 min.); ekspresowe – doręczane w czasie do 90 minut; standardowe – przesyłki dostarczane są w ciągu 2 godzin; ekonomiczne – dostarczenie w ciągu 4-5 godzin.

Ponadto ważne jest dokąd  dotrzeć ma przesyłka. Poznań podzielony jest na kilka stref z czego najtańsze przesyłki są w obrębie centrum miasta (ulice Solna, Królowej Jadwigi, Garbary, Al. Niepodległości, ul. Towarowa, Roosvelta,  Nowowiejskiego). Kolejna strefa obejmuje miejsca do 5 km od centrum miasta. Następne to odpowiednio: III strefa – od 5-10 km od centrum i IV strefa – powyżej 10 km, aż do granic miasta.

Czytaj także  Zwolnij przestrzeń biurową i wykorzystaj ją na działania operacyjne

Wpływ na cenę ma również waga paczki. Kurierzy Poznań stosują najczęściej taryfę, według której standardowe opłaty obowiązują dla przesyłek do 5 kg. Kiedy paczki przekraczają tę wagę klient dopłaca za każdy kolejny kilogram. Niektóre firmy natomiast stosują stałe opłaty uzależnione od wagi przesyłki.

Kurier Poznań

Kurier Poznań

Usługi poza granicami miasta

Wokół Poznania zlokalizowane jest mnóstwo małych gmin, w których granicach znajdują się prężnie działające przedsiębiorstwa oraz powstaje wiele osiedli mieszkalnych. Ta specyfika aglomeracji Poznania spowodowała, że poznańscy kurierzy strefę podmiejską podzielili również na strefy: do 10 km od granic miasta oraz od 10 do 30 km od Poznania. Obejmują one miedzy innymi następujące miejscowości: Przeźmierowo, Baranowo, Skórzewo, Swadzim, Sady, Tarnowo Podgórne, Rokietnica, Kiekrz, Suchy Las, Koziegłowy, Morasko, Janikowo, Kobylnica, Swarzędz, Gądki, Luboń, Komorniki, Plewiska.

W strefach tych przesyłki dostarczane są od 3 do 5 godzin, chyba że będzie to usługa ekspresowa, wówczas zajmuje to do 2 godzin. Ceny przesyłek uzależnione są od wagi oraz typu wybranej usługi.

Usługi dodatkowe

Bogata oferta firm kurierskich w Poznaniu przewiduje różnorakie usługi dodatkowe, które mają również wpływ na cenę usług. Można zatem dodatkowo ubezpieczyć przesyłkę, ustalić godziny jej nadania i odbioru, można zlecić nadanie lub odbiór paczki na dworcu PKP i PKS. Kurierzy Poznań dostarczą również kwiaty, załatwią formalności w ZUS lub innym urzędzie, a nawet pomagają przesyłkę spakować.

Czytaj także  Zwolnij przestrzeń biurową i wykorzystaj ją na działania operacyjne

Kurier Poznań oferuje również dostarczanie przesyłek do takich miejscowości jak np. Przeźmierowo, Września, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Koło czy Leszno. Jedna z firm kurierskich ma w swojej ofercie dostawę ekspresową do Warszawy, która przewiduje dostarczenie paczki w 5 godzin. Oczywiście za odpowiednią dopłatą. Ponadto wszystkie firmy kurierskie oferują przesyłki krajowe i zagraniczne. Kontaktując się bezpośrednio z przewoźnikiem, można  wynegocjować wiele różnych usług związanych z dostarczaniem listów i paczek.

Analizując usługi kurierskie w Poznaniu można powiedzieć, że mamy do czynienia z wieloma solidnymi i profesjonalnymi firmami.  Każdy klient znaleźć może ofertę dostosowana do swoich potrzeb i bez obaw może powierzyć  swoje dokumenty czy towary pewnym przewoźnikom.

Leave a Comment